Bar Dobré vize

Vánoční dvůr Dobrovíz 1Vánoční dvůr Dobrovíz 2Vánoční dvůr Dobrovíz 3Vánoční dvůr Dobrovíz 4Vánoční dvůr Dobrovíz 5Vánoční dvůr Dobrovíz 6Vánoční dvůr Dobrovíz 7

Vinotéka

Víno, které chutná...

Není jen mottem jednoho z moravských vinařství, ale kritérium výběru, našeho výběru, přestože lidská chuť, jako mnohé na tomto světě, je tak rozmanitá.

Víno Hruška

Víno hruška

Společnost Víno Hruška naplňuje lahve svým lahodným vínem s vědomím obsahu svého motta a pečlivě střeží vyváženost slov a činů v každodenním životě, neboť obrazem kvality je stálost a vyváženost. Víno provází odjakživa poezie, v případě společnosti Víno Hruška je tomu do slova a do písmene, neboť láhev vína můžete opatřit pískováním s jakýmkoli motivem a proměnit víno v jedinečný a originální dárek.

» Katalog pískování
» Katalog vín

Víno Bunža

Víno Bunža

Další moravským vinařstvím je Vinařství Bunža, založené v roce 1993 ing. Vlastimilem Bunžou a jeho synem Petrem. Je to menší rodinné vinařství s dlouholetou tradici. V současné době se vinařství věnuje výrobě všech kategorií vín, některá vína dosáhla zajímavých ocenění - Zlatá medaile Valtice, Stříbrná medaile Izrael, diplom Londýn, Zlatá medaile Truňfest Bratislava atd. Vsortimentu vín také najdete botrytická vína, která jsou velmi oblíbená a v nabídce vinařství nezůstávají dlouho. V roce 2000 zavedli výrobu známkového vína Bunžolé, jedná se o mladé víno, které se začíná prodávat v období svátku svatého Martina.

Vinařská škola Valtice

Vinařská škola Valtice

 Střední odborná škola vinařská byla založena již 15. listopadu 1873 – tehdy Rolnicko-vinařská škola. Vinařská škola je jedinou střední školou v ČR vyučující pravidelně vinohradnickému oboru s maturitou. Za dobu své činnosti vychovala tisíce odborníků tvořící páteř moravského a českého vinařství. V dobách C. a K. mocnářství měla škola evropský význam. Absolvovali ji studenti nejen ze zemí Rakousko-Uherska, ale např. i z Turecka a Ruska. Po připojení Valticka k ČSR v r. 1920 do okupace zde absolvovalo 410 studentů z ČSR, Rakouska a Jugoslávie. V dnešní době má škola vybudované nové školní hospodářství, vinice se sponem 2,5 m a moderní sklepní technologii. Školní vína v posledních letech získávají přední umístění na celostátních výstavách.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.